Navigácia

 • 2. miesto - okresné kolo Pytagoriády

          13. marca sa konalo v Martine okresné kolo matematickej PYTAGORiÁDY. Zúčastnili sa ho traja žiaci našej školy. V kategórii tretiakov P3 školu reprezentovali: Matúško Novosedliak a Maťko Paškuliak, za štvrtákov sa súťaže zúčastnil Ján SAKSA.

            Žiaci riešili 15 matematických úloh v čase 60 minút. V prípade zisku 10 bodov (t.j.10 správne vyriešených úloh ) sa za každé 4 ušetrené minúty získava 1 bod.

            V silnej konkurencii základných škôl z celého okresu Matej Paškuliak obsadil obdivuhodné 2. miesto so ziskom 22 bodov  v kategórii P3(12 bodov za úlohy a 10 za čas). Logické myslenie, rozvaha, zodpovednosť a dôsledná príprava sa podpísali pod skvelý výsledok.

             Matúš Novosedliak obsadil v kategórii P3 pekné 8. miesto  a Ján Saksa 57. miesto v kategórii P4.

             Víťazovi blahoželáme a tešíme sa z jeho úspechu!!!

   

 • 2. miesto - Vajanského Martin (próza)

        Dňa 5. marca 2018 sa naši dvaja žiaci (Matúš Novosedliak - próza a Samuel Kempný- poézia)   zúčastnili okresného kola súťaže v umeleckom prednese Vajanského Martin v I. kategórii (žiaci 2. -4. ročníka ZŠ), ktoré sa konalo v priestoroch Turčianskej  knižnice.

        Tretiak Matúš Novosedliak získal krásne druhé miesto s prednesom prózy  "Príchod do Šprtákova" od anglického spisovateľa Pete Johnsona. Umiestnenie mu dáva možnosť zúčastniť sa krajského kola Hviezdoslavovho Kubína, ktoré sa bude konať 2. mája v Turčianskej galérii v Martine.

  Víťazovi gratulujeme a želáme úspech i v ďalšom postupovom kole!

 • Haľamovej condriele - súťažíme v umeleckom prednese

 • OZNAM

  Oznamujeme, že

  v  dňoch 15. a 16. februára 2018

  bude na ZŠ Blatnica

   

  prerušený  výchovno – vzdelávací proces

  z dôvodu zvýšenej chorobnosti žiakov.

   

  Vyučovanie sa začne po jarných prázdninách

  v pondelok dňa 26. februára 2018.

   

  Stravníci sú v tieto dni odhlásení zo stravy v školskej jedálni.

   

 • Školská FAŠIANGIÁDA ...

 • Hurá, bude karneval !!!

 • 2 %

          Ako každý rok, aj tento môžete darovať 2% zo svojich daní na rôzne účely. Ak sa rozhodnete pre naše OZ SRRZ Rodičovské združenie pri Základnej škole Blatnica,  váš príspevok bude využitý na dobrú vec.

        Sústreďujeme pozornosť, aby získané finančné prostriedky podporovali záujmy detí, športové aktivity a vytvárali podnetné prostredie školy  a jej okolia.

  Získané finančné prostriedky boli v uplynulom školskom roku použité na:

  • zakúpenie otočnej tabule MAMUTAN  do jazykovej učebne,
  • nákup adaptérov k notebookom,
  • vybudovanie detského ihriska,
  • dopravné náklady na lyžiarsky výcvik a školu v prírode,
  • zakúpenie a montovanie  vstavanej skrine do knižnice, v ktorej je okrem detských kníh umiestnený, školský archív  a sklad učebníc.

         Podporte nás poukázaním 2% daní aj v tomto období. Tlačivo  na poukázanie financií si  môžete vyzdvihnúť  u pedagógov  ZŠ v Blatnici.

        Všetkým našim prispievateľom  ĎAKUJEME!

 • Lyžiarsky výcvikový kurz 2018

  V týždni od 29. januára do 2. februára 2018 sa deti našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu vo Valčianskej doline. Pod vedením skúsených  inštruktorov spoločnosti FATRASKI zdokonaľovali svoje lyžiarske zručnosti.

 • Rodičovské stretnutie

 • Vianočný program

  Do galérie Vianočný program boli pridané fotografie.

 • Filmový večierok

 • Lampiónový sprievod 2017

      

          Sychravé novembrové dni pôsobia na mnohých smutne až nostalgicky. My v škole  však nepodliehame pochmúrnym náladám a usilujeme sa spestriť si jesenné dni zaujímavými aktivitami ako  sú: vyrezávanie tekvíc, či vyrábanie lampiónov na tradičný LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD.  

           V stredu 15. novembra  sa v podvečerných hodinách zišli na školskom dvore deti  v spoločnosti  svojich rodičovi, babičiek  a deduškov, nechýbali ani priatelia, ktorí už dávno vyrástli z našich   školských lavíc.  Mnohé deti   si priniesli vlastnoručne vyrobené  farebné lampášiky zhotovené počas predchádzajúcich dní na hodinách výtvarnej výchovy. Po úvodnom slove, ktoré nám pripomenulo tradíciu Svätomartinských sprievodov sa dav vydal do ulíc. Blikajúce svetielka lampiónového sprievodu  a  príjemné melódie piesní z miestneho rozhlasu vytvárali mysterióznu  atmosféru.

          Večerná prechádzka končila na školskom dvore, kde sa skrehnutí účastníci mohli  zohriať v blízkosti vatry   a občerstviť  sa chutným koláčikom, chlebíkom, či čajíkom.  Vypúšťanie  „Lampiónov šťastia“ patrilo k vrcholom podujatia.

           Keď sa celkom zotmelo....lampióny so želaniami splynuli s hviezdami na nočnej oblohe.......utíchli priateľské rozhovory...posledné blikojúce svetielko sa stratilo v blatnických uličkách ...zostali v nás spomienky a   očarujúci  pocit spokojnosti.

   

  Fotografie (Martin Novák): :  http://zs-blatnica.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=39  

 • Oznam

  Termín lampiónového sprievodu sa z dôvodu nepriaznivého počasia prekladá

  na stredu 15. novembra 2017.

  Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vás!

 • Pripravujte lampióny, lebo...

 • Jesenné prázdniny

  Jesenné prázdniny sú od 30.10. do 31.10.2017.

  1.novembra  2017 je štátny sviatok.

  Vyučovanie  sa začína vo štvrtok 2. novembra 2017.

   

  Všetkým želáme  voľné dni plné pohody!

 • ŠARKANIÁDA 2017

      Tohtoročná jeseň vymaľovala prírodu nádhernými pestrými farbami a tak lákala von nielen dospelých, ale aj deti. Krásny jesenný čas sme v našom Školskom klube detí využili na vychádzky do prírody a jesenné hry, medzi ktoré neodmysliteľne patrí výroba, maľovanie a púšťanie šarkanov. „Šarkaniáda“ prebiehala posledný októbrový týždeň pred jesennými prázdninami. Aktivity projektového týždňa boli rovnomerne rozdelené na jednotlivé dni, tak aby bol program pestrý a zaujímavý.

       V pondelok sme vyrábali skladaním a lepením papiera jednoduché papierové šarkany. Vyrobené šarkany  sme vyskúšali v utorok , keď fúkal jesenný vetrík. A lietali! Po leteckej prehliadke sme sa pustili do súťaženia v družstvách. Deti si prostredníctvom tematických súťaží a didaktických hier,  vyskúšali svoju vytrvalosť, tvorivosť, schopnosť spolupracovať v skupine , telesnú zdatnosť, pamäť a vedomosti.

        V stredu sa naša škola premenila na výtvarný ateliér. Deti tvorili šarkany podľa vlastných nápadov a fantázie. Súťažili o najkrajšieho vlastnoručne vyzdobeného šarkana. Bolo sa na čo pozerať! Pestrofarebné šarkany najrôznejších tvarov zdobia chodbu našej školy.

       Vo štvrtok sme sa rozprávali a čítali o histórii šarkanov, o ich použití, rozdelení, výrobe, materiáloch vhodných na ich výrobu, o správnom púšťaní, o tradícii šarkaniád vo svete a zistili sme aj zopár šarkaních rekordov. Všetky potrebné informácie deti vyhľadali v encyklopédiách a na internete.

        Najviac sme sa tešili na spoločné piatkové púšťanie šarkanov. Jeseň však ukázala aj svoju druhú tvár.  Silný a vytrvalý dážď nám našu radosť prekazil. Piatkové popoludnie sme využili na vyhodnotenie celotýždňových aktivít a súťaže o najkrajšieho vlastnoručne vyrobeného  šarkana.

       Veríme, že jesenné slniečko a  vetrík nám ešte aj tento rok dovolia vyjsť na kopec za dedinou a vyšantiť sa pri púšťaní šarkanov. (EM)

  http://zs-blatnica.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=37

 • Babka, dedko, sú naše všetko...

  "Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok.
   Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku,

   podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov,

   keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov,

   keď aj on bol mladý.
   Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi."
        

   

         Lásku a vďaku  našim starým mamám a otcom sme sa pokúsili prejaviť  nácvikom a prezentáciou folklórneho programu "Tlačenie kapusty"  v sobotu  21.októbra  2017 na obecnom kultúrnom podujatí.

           Herecké a tanečné vystúpenie nacvičili deti DFS Bodliačik pod vedením pani vychovávateľky Evky Mackovej a za hudobného sprievodu Janky Žilovej..

   

   

  http://zs-blatnica.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=33  

   

   

 • Týždeň zdravej výživy

  Milí rodičia a deti ,

   

  jednou z dôležitých vecí udržania si zdravia je správna výživa, na ktorú často zabúdame.  Práve preto vás vyzývame, aby ste sa so svojimi deťmi zapojili do celoslovenskej kampane pod názvom „TÝŽDEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY“, ktorá bude na našej škole prebiehať v dňoch 16. – 20. októbra 2017.

   

  Nasledujúcimi  aktivitami  sa v našej  škole  snažíme podporiť  zdravý životný štýl a bojovať  proti obezite v detskom veku.

   

  AKTIVITY

  16.10.2017

  Bylinkový pondelok

  V popoludňajších hodinách budeme  ochutnávajú bylinkové čaje a oboznámime sa s ich podpornou funkciou pri liečbe ochorení.

   

  17.2017

  Ovocný utorok

  Prines si na desiatu pre seba a pre kamaráta ovocie.

   

  18.10.2017

  Mliečna streda

  Prines si na desiatu jogurt alebo mliečny nápoj.

  Navštívime Blatnickú mliekáreň.

   

  19.10.2017

  Štvrtok bez sladkostí

  Dnes sa pokúsime vyhnúť akýmkoľvek sladkostiam a sladeným nápojom.

   

  20.10. 2017

  Piatok plný zeleniny a dobrej nálady

  Prineste si na desiatu obľúbenú zeleninu.

  Deň začneme hrou „VTIPNEJŚÍ VYHRÁVA“ , preto si priprav vtip alebo prerozprávanie  svojho najvtipnejšieho í zážitku.

  (VS)

   

  http://zs-blatnica.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=34

 • Keď sa v škole nekúri...

       V stredu 11.októbra 2017 v našej škole prebiehala výmena radiátorov v prvej triede. Spôsobil ju havarijný stav jedného z  vykurovacích  telies. Potopa  v triede, novovzniknuté  parketové pohorie, premočený koberec a 17°C na teplomeroch v triedach   boli dostatočným dôvodom na zabezpečenie náhradného  programu pre žiakov školy - návšteva mesta Martin a jeho kultúrnych inštitúcií. 

        Naša   výprava  začala cestou  do Turčianskej galérie v Martine.  Prezreli sme si stálu expozíciu obrazov a zreštaurované výtvarné práce známych  slovenských autorov. Zaujali nás   diela akademického maliara Mikuláša Galantu. V  ateliéri KOCÚR nás pracovníci galérie rozdelili na dve skupiny. Jedna  z výrezov jeho diel  vytvárala vlastné figúry a fantastické bytosti, ktoré dotvárala  vodovými farbami. Druhá skupina žiakov pracovala na výrobe pestrofarebných hadov, ktoré si po dokončení odniesli domov.

          Ďalšia cesta nás zaviedla do rodného Domu Jozefa Cígera Hronského, autora známych rozprávok:  Smelý Zajko, Smelý Zajko v Afrike, Budkáčik a Dubkáčik. Žiaci sa v pútavom výklade dozvedeli o živote spisovateľa, jeho detstve, odchode do zahraničia, ale aj o jeho výtvarnej tvorbe. Po prehliadke expozície  a prezentácii sa malí návštevníci  museli popasovať  s didaktickými úlohami.

           Na konci dňa sme zistili, že vlastiveda, čítanie, literárna a výtvarná výchova sa dajú absolvovať zaujímavo a pútavo i mimo budovy našej školy.                                                                    (JŽ, VS)

   

  http://zs-blatnica.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=38

           

 • Spievame s Viktorom

             Bývalý učiteľ Viktor Guľváš zavítal do našej školičky a ponúkol nám možnosť vypočuť, zaspievaťi a zatancovať si pri jeho vlastných  pesničkách. Neváhali sme a zapojili i mladšie deti z Materskej školy.

             V utorok 26. septembra 2017 sme sa    vybrali do MŠ a  zúčastnili sa   koncertu s Viktorom. Materáci  si pomocou skladieb zopakovali ročné obdobia a farby.  Školáci si s nadšením zaspievali pieseň TO SME MY. Všetci sme si rozšírili jazykové znalosti  pri spievaní piesne Afrika, zo stoličiek nás zdvihol hit Rock´n roll a melódie songu KAMARÁT.

             Viktorove piesne  si nás získali  nielen  svojim  vzdelávacím charakterom, ale najmä preto, že  vyvolali veľa radosti, smiechu  i zábavy.    (VS)

  http://zs-blatnica.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=32

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Blatnica
  č. 310, 038 15 Blatnica
 • +421 x 43 4948 225

Fotogaléria