Navigácia

 • ŠvP - Veľký Slavkov - zoznamka s prostredím

  ... naše ubytovanie...

  ... tu budeme pracovať i maškrtiť...

  ... tu spinkať, snívať, oddychovať ...

  ... trpezlivo čakajúce kufre ...

  ... jeden z nich  obsahoval takéto  sladké bohatstvo ...

  ... usilovná práca na denníčkoch a bodovačkách izieb po chutnom obede (paradajková polievka a perfektný perkelt -Vladík zjedol úplne všetko)...

   

  ...relax pri spoločenských hrách...

  ...šantenie v areáli ubytovacieho rezortu...

  ... malá lavička pýta viac...

  ... rozžiarené oči pri sledovaní medvedíka Paddingtona 2 ...

  (samozrejme mu predchádzala večera - dukátové buchtičky, sprcha, čistenie zúbkov)

  Cestovanie bolo  dlhé a únavné, ale aj napriek tomu bol dnešný deň skvelý. Tešíme sa na zajtrajší - Hrebienok volá...

 • MDD alebo "Zbojnícke šantenie"

  Do galérie Zbojnícke besnenie boli pridané fotografie.

 • DEŇ DETÍ 2018

 • Deň rodiny 2018

  Do galérie Deň rodiny 2018 boli pridané fotografie.

 • DEŇ RODINY - 18. mája 2018

 • Noc s Andersenom 2018

  Do galérie Noc s Andersenom 2018 boli pridané fotografie.

 • Plavecký výcvikový kurz

         V týždni od 30. apríla do 4. mája 2018 sa 15 žiakov našej školy zúčastnilo plaveckého výcvikového kurzu na plavárni Sunny v Martine. Malí neplavci, ktorých bola väčšina, pod vedením skúsených inštruktorov   postupne zvládali elementárne prvky ako:   ponáranie sa, splývanie, dýchanie do vody, obraty, či skoky. Počas týždňa sa naučili preplávať bazén po celej jeho dĺžke.  Plavci zdokonalili svoju techniku a plavecký štýl.

         Ak by mali malí učastníci   vyhodnotiť pobyt v bazéne, nešetrili by superlatívami.  Čistá esencia radosti z pobytu vo vode, skvelá partia, utuženie kamarátstiev, výborná nálada…to bol plavecký výcvikový kurz 2018.

  http://zs-blatnica.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=59

   

 • Krajské kolo v umeleckom prednese poézie a prózy

         Dňa 2. mája 2018 sa v Turčianskej galérii v Martine konalo krajské kolo celoštátnej postupovej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy.  Našu školu reprezentoval v I. kategórii (ziaci 3. a 4. ročníka)  tretiak  Matúš Novosedliak  s prozaickým textom "Príchod do Šprtákova" od Pete Johnsona.

         Súperiť  s 12 najlepšími recitátormi   Žilinského kraja nebolo jednoduché. Domov sme nepriniesli diplom z prvých troch miest, ale aj napriek tomu Matúšovi patrí obdiv a pochvala za zodpovednosť a snahu prejavenú počas prípravy  na súťaž a odvahu vystúpiť pred plnou sálou neznámych ľudí a predviezť svoje rečnícke umenie.

        

   

 • 2. miesto - okresné kolo Pytagoriády

          13. marca 2018 sa konalo v Martine okresné kolo matematickej PYTAGORiÁDY. Zúčastnili sa ho traja žiaci našej školy. V kategórii tretiakov P3 školu reprezentovali: Matúško Novosedliak a Maťko Paškuliak, za štvrtákov sa súťaže zúčastnil Ján SAKSA.

            Žiaci riešili 15 matematických úloh v čase 60 minút. V prípade zisku 10 bodov (t.j.10 správne vyriešených úloh ) sa za každé 4 ušetrené minúty získava 1 bod.

            V silnej konkurencii základných škôl z celého okresu Matej Paškuliak obsadil obdivuhodné 2. miesto so ziskom 22 bodov  v kategórii P3(12 bodov za úlohy a 10 za čas). Logické myslenie, rozvaha, zodpovednosť a dôsledná príprava sa podpísali pod skvelý výsledok.

             Matúš Novosedliak obsadil v kategórii P3 pekné 8. miesto  a Ján Saksa 57. miesto v kategórii P4.

             Víťazovi blahoželáme a tešíme sa z jeho úspechu!!!

   

 • 2. miesto - Vajanského Martin (próza)

        Dňa 5. marca 2018 sa naši dvaja žiaci (Matúš Novosedliak - próza a Samuel Kempný- poézia)   zúčastnili okresného kola súťaže v umeleckom prednese Vajanského Martin v I. kategórii (žiaci 2. -4. ročníka ZŠ), ktoré sa konalo v priestoroch Turčianskej  knižnice.

        Tretiak Matúš Novosedliak získal krásne druhé miesto s prednesom prózy  "Príchod do Šprtákova" od anglického spisovateľa Pete Johnsona. Umiestnenie mu dáva možnosť zúčastniť sa krajského kola Hviezdoslavovho Kubína, ktoré sa bude konať 2. mája v Turčianskej galérii v Martine.

  Víťazovi gratulujeme a želáme úspech i v ďalšom postupovom kole!

 • Beseda s Braňom Jobusom

   

         V utorok 6. marca 2018 sme sa v rámci Týždňa slovenských knižníc vybrali na návštevu Slovenskej národnej knižnice s cieľom zúčastniť sa besedy  s charizmatickým človekom,  známym hudobníkom a autorom detských kníh Braňom Jobusom z Vrbového.

         Braňo Jobus , svojim špecifickým vrbovským nárečím,   postupne predstavil  svojich jedenásť kníh  pre deti. Rozprával o pozitívnom prístupe k životu i snoch, ktoré už stihol splniť, nielen sebe ale aj iným. Prezradil, čím sa inšpiruje pri tvorbe i to, ako je jeho súkromný život prepojený s hrdinami jeho Jobusoviek.  Muflón Anciáš, komisár Mrotge, verný kamarát Radko z knihy Zvon, či červotoč Chrumo a ďalšie jeho  literárne  postavy  , svojim konaním  dokazujú, že aj  na prvý pohľad neuskutočniteľné sny si človek môže splniť, ak naozaj chce.

         Rozprávanie  striedali hudobné vstupy, v ktorých priestor získali hlavne pesničky viažuce sa k jeho rozprávkam.

        Záverečná autogramiáda a fotenie bolo príjemným vyvrcholením celého programu, ktoré sa nieslo v pohodovej a veselej atmosfére.

 • Haľamovej condriele - súťažíme v umeleckom prednese

 • Marec

 • OZNAM

  Oznamujeme, že

  v  dňoch 15. a 16. februára 2018

  bude na ZŠ Blatnica

   

  prerušený  výchovno – vzdelávací proces

  z dôvodu zvýšenej chorobnosti žiakov.

   

  Vyučovanie sa začne po jarných prázdninách

  v pondelok dňa 26. februára 2018.

   

  Stravníci sú v tieto dni odhlásení zo stravy v školskej jedálni.

   

 • Školská FAŠIANGIÁDA ...

 • Hurá, bude karneval !!!

 • 2 %

          Ako každý rok, aj tento môžete darovať 2% zo svojich daní na rôzne účely. Ak sa rozhodnete pre naše OZ SRRZ Rodičovské združenie pri Základnej škole Blatnica,  váš príspevok bude využitý na dobrú vec.

        Sústreďujeme pozornosť, aby získané finančné prostriedky podporovali záujmy detí, športové aktivity a vytvárali podnetné prostredie školy  a jej okolia.

  Získané finančné prostriedky boli v uplynulom školskom roku použité na:

  • zakúpenie otočnej tabule MAMUTAN  do jazykovej učebne,
  • nákup adaptérov k notebookom,
  • vybudovanie detského ihriska,
  • dopravné náklady na lyžiarsky výcvik a školu v prírode,
  • zakúpenie a montovanie  vstavanej skrine do knižnice, v ktorej je okrem detských kníh umiestnený, školský archív  a sklad učebníc.

         Podporte nás poukázaním 2% daní aj v tomto období. Tlačivo  na poukázanie financií si  môžete vyzdvihnúť  u pedagógov  ZŠ v Blatnici.

        Všetkým našim prispievateľom  ĎAKUJEME!

 • Lyžiarsky výcvikový kurz 2018

  V týždni od 29. januára do 2. februára 2018 sa deti našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu vo Valčianskej doline. Pod vedením skúsených  inštruktorov spoločnosti FATRASKI zdokonaľovali svoje lyžiarske zručnosti.

 • Rodičovské stretnutie

 • Vianočný program

  Do galérie Vianočný program boli pridané fotografie.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Blatnica
  č. 310, 038 15 Blatnica
 • +421 x 43 4948 225

Fotogaléria