• Základná škola Blatnica
    č. 310, 038 15 Blatnica
  • +421 x 43 4948 225
Štvrtok 26. 4. 2018

Vitajte na stránkach našej školy

Novinky

• 13. marca sa konalo v Martine okresné kolo matematickej PYTAGORiÁDY. Zúčastnili sa ho traja žiaci našej školy. V kategórii tretiakov P3 školu reprezentovali: Matúško Novosedliak a Maťko Paškuliak, za štvrtákov sa súťaže zúčastnil Ján SAKSA.

Žiaci riešili 15 matematických úloh v čase 60 minút. V prípade zisku 10 bodov (t.j.10 správne vyriešených úloh ) sa za každé 4 ušetrené minúty získava 1 bod.

V silnej konkurencii základných škôl z celého okresu Matej Paškuliak obsadil obdivuhodné 2. miesto so ziskom 22 bodov v kategórii P3(12 bodov za úlohy a 10 za čas). Logické myslenie, rozvaha, zodpovednosť a dôsledná príprava sa podpísali pod skvelý výsledok.

• Dňa 5. marca 2018 sa naši dvaja žiaci (Matúš Novosedliak - próza a Samuel Kempný- poézia) zúčastnili okresného kola súťaže v umeleckom prednese Vajanského Martin v I. kategórii (žiaci 2. -4. ročníka ZŠ), ktoré sa konalo v priestoroch Turčianskej knižnice.

Tretiak Matúš Novosedliak získal krásne druhé miesto s prednesom prózy "Príchod do Šprtákova" od anglického spisovateľa Pete Johnsona. Umiestnenie mu dáva možnosť zúčastniť sa krajského kola Hviezdoslavovho Kubína, ktoré sa bude konať 2. mája v Turčianskej galérii v Martine.

• Oznamujeme, že

v dňoch 15. a 16. februára 2018

bude na ZŠ Blatnica

prerušený výchovno – vzdelávací proces

z dôvodu zvýšenej chorobnosti žiakov.

Vyučovanie sa začne po jarných prázdninách

v pondelok dňa 26. februára 2018.

Stravníci sú v tieto dni odhlásení zo stravy v školskej jedálni.

• Ako každý rok, aj tento môžete darovať 2% zo svojich daní na rôzne účely. Ak sa rozhodnete pre naše OZ SRRZ Rodičovské združenie pri Základnej škole Blatnica, váš príspevok bude využitý na dobrú vec.

Sústreďujeme pozornosť, aby získané finančné prostriedky podporovali záujmy detí, športové aktivity a vytvárali podnetné prostredie školy a jej okolia.

Získané finančné prostriedky boli v uplynulom školskom roku použité na:

• zakúpenie otočnej tabule MAMUTAN do jazykovej učebn
  • V týždni od 29. januára do 2. februára 2018 sa deti našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu vo Valčianskej doline. Pod vedením skúsených inštruktorov spoločnosti FATRASKI zdokonaľovali svoje lyžiarske zručnosti.

• Do galérie Vianočný program boli pridané fotografie.

Novinky

• Základná škola Blatnica